БОККЕРІНІ, ГАЙДН. Симфонічний оркестр НФУ
БОККЕРІНІ, ГАЙДН. Симфонічний оркестр НФУ

06-10-2017 19:00

06.10.2017

ЛУЇДЖІ БОККЕРІНІ, ЙОЗЕФ ГАЙДН

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України

Диригент – ВІТАЛІЙ ПРОТАСОВ

Соліст – ДЕНИС СЕВЕРИН (віолончель) Швейцарія

Програма:

Л. Боккеріні – Концерт для віолончелі з оркестром, G 476

Й. Гайдн – Симфонія № 39 (“Морський шторм»), Hob. І/39

– Концерт для віолончелі з оркестром, Hob. VIIb:2

– Симфонія № 49 («Пристрасть»), Hob. І/49

Йозеф Гайдн і Луїджі Боккеріні – видатні композитори ХVІІІ століття. Вони були сучасниками. Гайдну, який народився в австрійському селі Рорау, було одинадцять, коли в столиці італійської провінції Лукка з’явився на світ Боккеріні. Гайдн на чотири роки пережив свого італійського колегу.Боккеріні жив у Римі, Парижі, Мадриді, тоді як Гайдн майже все життя прожив у Айзенштадті, де впродовж тридцяти років був придворним композитором і капельмейстером княз

ів Естергазі. Музика Гайдна органічно пов’язана з культурою Відня того часу, яка уявляла собою сплав традицій різних культур, зокрема італійської. Боккеріні був у Відні під час концертного турне із батьком, де грав також на віолончелі в оркестрі Імператорського театру. Він був хорошим віолончелістом, і серед його покровителів був сам Фрідріх-Вільгельм ІІ Пруський, теж віолончеліст. Саме для його величності композитор написав низку струнних квартетів.Гайдна ж писати для віолончелі спонукав той факт, що його патрон грав на цьому інструменті (точніше, це була попередниця сучасної віолончелі, віола да гамба). Для Естергазі Гайдн написав, за одними джерелами, близько 200 різноманітних ансамблів.

Всі ці та інші точки перетину між двома митцями виявляє програма концерту Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії (диригент – Віталій Протасов), що відбудеться 6 жовтня в п’ятницю.

А інтриги додасть участь в ній відомого віолончеліста із Швейцарії, лауреата престижних премій Echo Klassik та Grammy Award, професора Вищої Школи музики в Женеві та Вищої Школи Мистецтв у Берні, Дениса Северина.

Вартість квитків: 150 грн - 300 грн

Найближчі події