Нац.симф.оркестр України. Диригент – ВІКТОР ЯМПОЛЬСЬКИЙ (США)
Нац.симф.оркестр України. Диригент – ВІКТОР ЯМПОЛЬСЬКИЙ (США)
27 березня у Національній філармонії – гастролі диригента Віктора Ямпольського (США). Маестро виступить із Національним симфонічним оркестром України. У програмі – твори Петра Чайковського, Дмитра Шостаковича і Геннадія Ляшенка. Соліст – Іван Кучер (віолончель).

Віктор Ямпольський народився 1942 року в сім'ї відомого піаніста Володимира Ямпольського, родом з Черкас. Згодом родина переїхала до Ленінграда. «Я народився в переломний момент Сталінградської битви. – згадує Віктор Ямпольский. – Мама дуже чекала дівчинку і хотіла назвати її Вікторією в честь перемоги під Сталінградом. Але народився син, Віктор». Віктор Ямпольский закінчив Московську консерваторію як скрипаль (клас Давида Ойстраха), а пізніше навчався у Ленінградській консерваторії в Миколи Рабиновича. Був помічником концертмейстера і асистентом Кирила Кондрашина у Московській філармонії.

1973 року емігрував до США, де, за рекомендацією Зубіна Мети, пройшов прослуховування в Леонарда Бернстайна, який запропонував Ямпольському стипендію для навчання в Беркширському музичному центрі в Тенглвуді (база Бостонського симфонічного оркестру). Згодом став артистом Бостонського оркестру, а відтак – зайняв посаду концертмейстера групи других скрипок.

1977 року Віктор Ямпольський стає художнім керівником Симфонічного оркестру Атлантики (Галіфакс, Канада) і диригентом Молодіжного оркестру Тенглвуду. Протягом 1993-1994 років очолював Національний симфонічний оркестр Йоганнесбурга (ПАР), від 1995 по 2004 рік був музичним директором Симфонічного оркестру Омахи (США). В цілому виступав за диригентським пультом понад 80 оркестрів світу.

1984 року посів пост директора оркестрів у Вищій школі музики Bienen Північно-західного університету (Чікаго, Іллінойс), де працює до сьогоднішнього дня.

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України

Диригент – ВІКТОР ЯМПОЛЬСЬКИЙ (США)

Соліст – ІВАН КУЧЕР (віолончель)

Програма:
П. Чайковський – Увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта»,
Г. Ляшенко - Концерт для віолончелі з оркестром,
Д. Шостакович – Симфонія № 10 мі мінор, тв. 93


Квитки продаються у касі філармонії -(044) 278-16-97,
в театральних касах м.Києва
та онлайн:
https://widget.kontramarka.ua/uk/widget26site91/widget/event/100088555
Найближчі події