БЕРЕЗОВСЬКИЙ, МОЦАРТ, МЕНДЕЛЬСОН. Ансамбль «Київська камерата»:
БЕРЕЗОВСЬКИЙ, МОЦАРТ, МЕНДЕЛЬСОН. Ансамбль «Київська камерата»:

07-08-2023 19:00

07.08.2023

БЕРЕЗОВСЬКИЙ МОЦАРТ МЕНДЕЛЬСОН-БАРТОЛЬДІ

Національний ансамбль солістів «Київська камерата»

Диригент – ОЛЕГ МАРИНЧЕНКО

Солісти –

ЯРОСЛАВА НЕКЛЯЄВА (арфа),

ДМИТРО КУЗЬМІН (флейта),

КАТЕРИНА БОЙЧУК (скрипка)

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою диригента Олега Маринченка запрошує насолодитися класикою! У програмі – Березовський, Моцарт, Мендельсон. І хоч музика перших двох композиторів за стилем здаватиметься чимось схожою (що не дивно, жили-бо вони в один і той самий час) пам’ятайте: один із них – українець.

На фасаді музичної академії італійського міста Болоньї є меморіальна табличка Максиму Березовському. Поруч – пам’ятна дошка ще одному талановитому іноземцю, що тут навчався: австрійцю Моцарту. Втім, ім’я Моцарта нині відоме на цілий світ, музика його вже котре століття не сходить із концертних майданчиків. Тоді як творча спадщина Березовського, що народився у Глухові на Сумщині, по крупиночках торує собі шлях до слухача. До якогось моменту він був знаний як творець «російського хорового концерту» (серед яких найвідоміший – «Не отвержи мене во время старости»). Насправді Березовський, крім духовних концертів, є також автором опери, низки інструментальних творів, зокрема камерних симфоній. Лиш 2002-го, тобто майже через 200 років по смерті композитора, в архівах Ватикану було знайдено його Симфонію №1 до-мажор, що вважалася втраченою. Кілька років тому твір прозвучав в Україні.

У виконанні «Київської камерати» ми почуємо Симфонію №2 соль-мажор, твір досконалий як за формою, так і за рівнем володіння мистецтвом контрапункту, одного з найскладніших у композиторському письмі принципів поєднання мелодій.

Програма:

М. Березовський – Симфонія № 2 соль мажор

В. А. Моцарт – Концерт для флейти, арфи і оркестру до мажор

Ф. Мендельсон-Бартольді

– Симфонія № 10 сі мінор для струнного оркестру

– Концерт для скрипки і струнного оркестру ре мінор

Вартість квитків: 300 грн - 400 грн

Найближчі події