ВІВАЛЬДІ-«ПОРИ РОКУ». Ансамбль «Київська камерата»_
ВІВАЛЬДІ-«ПОРИ РОКУ». Ансамбль «Київська камерата»_

14-08-2023 19:00

14.08.2023

ВІВАЛЬДІ ГОНОБОЛІН «ПОРИ РОКУ»

Національний ансамбль солістів «Київська камерата»

Диригенти – ОЛЕГ МАРИНЧЕНКО, ОЛЕКСАНДР ГОНОБОЛІН

Солістка – БОГДАНА ПІВНЕНКО (скрипка)

Свої «Пори року», як відомо, створили чимало митців, і не лише в музиці. Дуже вже благодатною є сама тема, що передбачає як живописне змалювання природи, так і можливість особистісного вираження філософського ставлення до життя. Одним із найвідоміших шедеврів епохи бароко є знаменитий цикл для скрипки з оркестром «Пори року» Антоніо Вівальді. Національний ансамбль солістів «Київська камерата» й солістка Богдана Півненко виконають в одному концерті «Пори роки» Вівальді й сучасного українського композитора Олександра Гоноболіна.

Олександр Гоноболін – почесний громадянин Херсона. Маестро знаний передовсім як скрипаль-віртуоз. Втім, сценічну діяльність скрипаля успішно поєднує із композиторською творчістю. Створив понад 200 творів різних жанрів, багато з яких увійшли до репертуарів виконавців в Україні та в інших країнах. Це передовсім твори для скрипалів та віолончелістів. Зокрема, на початку повномасштабної війни під звуки сирен і снарядів, що розривалися, композитор написав в окупованому Херсоні п'єсу для скрипки з оркестром «Плач скрипки». На щастя, після двох місяців в окупації музиканту вдалося виїхати з міста. «Виїхав завдяки сестрі, яка наполягла на цьому, – розповідає. – Згодом я зрозумів, що мене б спіткала доля Юри Керпатенка…».

Виступає Гоноболін і як диригент. Як диригент і композитор він постане й на цьому концерті, де солісткою буде Богдана Півненко (скрипка).

Програма:

А. Вівальді – Цикл концертів «Пори року» для скрипки, клавесина і струнного оркестру

О. Гоноболін – «Пори року» для скрипки і оркестру

Вартість квитків: 0 грн - 0 грн

Найближчі події