МУЗИКОЗНАВЦІ
Світлана КОРЕЦЬКА
Заслужена діячка мистецтв України
Світлана КОРЕЦЬКА
Заслужена діячка мистецтв УкраїниЗакінчила з відзнаками теоретичний відділ Київського музичного училища імені Р. М. Глієра (1976), історико-теоретичний факультет Київської державної консерваторії (1981). Лауреатка Республіканського конкурсу студентських наукових робіт. У 1981–1988 рр. працювала у музичній редакції Українського радіо на посаді редактора відділу української музики. Від 1988 року працює у Національній філармонії України на посаді лектора-музикознавця, з 2003 року за суміщенням професій працює на посаді артистки розмовного жанру.
Започаткувала авторський цикл концертів у музеї Т. Шевченка (1995–1998 рр.). У 1998 році започаткувала у Колонному залі імені М. В. Лисенка проєкт «Антологія української музики» – вперше в історії концертно-просвітницької роботи філармонії (1998–2014 рр.).
Авторка сценаріїв і ведуча циклу ювілейних вечорів українських композиторів, співаків, музикантів. Ведуча проєктів циклів: «Вечори української музики. Спадщина і сучасність», «Київські дебюти», «Молоді солісти філармонії», «Дні культури Італії в Україні», Фестиваль українського бароко, «Вечори виконавської майстерності». Авторка проєктів «Творчі вечори педагогів» Департаменту культури КМДА.
Від часу заснування Міжнародного фестивалю «Київські літні музичні вечори» – незмінна ведуча концертів фестивалю (1998–2014). 1995–2002 рр. – авторський цикл концертів «Педагоги Київської дитячої Академії мистецтв». Від 1991 р. і донині – ведуча циклу концертів «Київська дитяча філармонія».
З 2023 року – авторка проєкту для дітей 3+ років «Музичні квест-подорожі з Філармоном».
Має понад 30 публікацій у журналах і газетах «Музика», «Українська культура», «Українська музична газета», «Італійський інститут культури в Україні» та ін.
У 2008 році С. Корецькій присвоєне почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». Нагороджена Подяками мера Києва, Почесними грамотами Міністерства культури та Центрального комітету профспілок працівників культури України. Членкиня Національної Всеукраїнської Музичної Спілки.
Оксана КОЛОДУБ
Заслужена діячка мистецтв України
Оксана КОЛОДУБ
Заслужена діячка мистецтв УкраїниЗакінчила із відзнакою теоретичний відділ Київського музичного училища імені Р. М. Глієра (1977), історико-теоретичний факультет Київської державної консерваторії імені П. І. Чайковського (1982).
Впродовж 1980-1984, 1989-1993 років – викладачка музично-теоретичних дисциплін ДМШ № 14 м. Києва, у 1987-1989 роках викладала музично-теоретичні дисципліни у музичній школі м. Лейпцига (Німеччина).
Із 1999 року до цього часу – музикознавиця Національної філармонії України. Вона започаткувала і провела у 2018-2020 рр. авторський цикл концертів у Київському будинку вчених НАН України «Недільна музична вітальня» для учнів молодших класів. Авторка сценаріїв і ведуча циклу концертів з творів українських композиторів: Ігоря Шамо, Олександра Білаша, Платона Майбороди, Анатолія Кос-Анатольського, Жанни та Левка Колодубів, Володимира Птушкіна, Марка Кармінського. Авторка проєкту для дітей 6-10 років – музичного перформансу «Де шукати друзів?» за твором Ж. Колодуб «Пригоди дівчинки Веснянки» (2024). За участю музикознавиці проходять концерти провідних артистів НФУ: Юрія Шутка, Ольги Чубаревої, Єлізавети Ліпітюк, Марії Віхляєвої, Інеси Порошиної, Романа Смоляра, Київського квартету саксофоністів, струнного квартету «Каприс-Класік» та ін.
Оксана Колодуб – членкиня Національної спілки композиторів України (1994), членкиня журі Всеукраїнського відкритого конкурсу камерних ансамблів духових інструментів імені Левка Колодуба, співаторка і членкиня журі Дитячого конкурсу Жанни Колодуб «Українські композитори – дітям». Членкиня мистецької ради Фестивалю музики Левка Колодуба (2019).
Авторка численних музичних передач на Українському радіо, присвячених композиторам М. Сільванському, В. Подвалі, В. Тилику, Ж. Колодуб, О. Беннінгоффу (Німеччина) та ін.
Авторка понад 30 публікацій у збірках наукових статей, журналах та газетах, таких як «Українське музикознавство», «Музика», «Українська музична газета», «Культура і життя», «Хрещатик», «Правда України», «Киевские ведомости», «Вечірній Київ».
Підтримує творчі контакти з німецькими композиторами і виконавцями, запрошена до складу International Society for the Promotion and Research of Wind Music (м. Грац, Австрія, 1998).
Нині багато часу приділяє систематизації та оцифруванню архіву свого батька – Левка Колодуба.
Наталія ДАНЧЕНКО
Кандидатка мистецтвознавства
Наталія ДАНЧЕНКО
Кандидатка мистецтвознавстваКандидатка мистецтвознавства (PhD), авторка і співавторка концертних програм з української та зарубіжної музики, авторка музикознавчих статей в українських фахових виданнях.
Навчалася в Донецькій державній музичній академії імені С. С. Прокоф’єва (1997–2002), клас кандидатки мистецтвознавства, професорки Тетяни Тукової. Здобувала ступінь кандидатки мистецтвознавства в Національній музичній академії України (2004-2011), клас докторки мистецтвознавства, професорки Валерії Жаркової. Викладала в Донецькій державній музичній академії імені С. С. Прокоф’єва (2007–2014).
З 2014 року працює в Національній філармонії України.
Авторка концертних програм: «Мрія Короля-Сонця», «Італійське бароко: від собору до оперної сцени», «Світанок музичної класики», «Віденський геній», «Бетховен: листи до коханої», «Богдан Хмельницький і таємниці української історії» та ін.
Співпрацювала із такими солістами Національної філармонії України, як Валентиною Матюшенко, Ольгою Табуліною, Каріною Кондрашевською, Анатолієм Юрченком, Тетяною Андрієвською, Русланою Якобінчук, Тетяною Жук-Сєдовою та ін.
Маргарита БАХУРИНСЬКА

Маргарита БАХУРИНСЬКА
Із раннього дитинства виступала на сцені, брала участь у фестивалях, вела концерти та виступала із власними творами в Алупці та Ялті, де закінчила музичну школу (1972). Тоді ж вступила на теоретичний відділ Київського музичного училища імені Р. М. Глієра (клас В. Д. Подвали), яке закінчила у 1976 році. Рік (І курс) навчалася у Львівській державній консерваторії імені М. В. Лисенка, після чого у 1977 році перевелася на ІІ курс історико-теоретичного факультету Київської державної консерваторії імені П. І. Чайковського, яку закінчила у 1982 році. Представляла Україну на Всесоюзній конференції студентських наукових робіт у м. Новосибірську (1978).
У 1983 році працювала у Музичному товаристві України, у 1984-му – акомпаніатор дитячого хореографічного колективу, з 1988 року – викладач фортепіано та концертмейстер хору і класу скрипки у Дитячій музичній студії. Також працювала музичним керівником ДНЗ, має диплом і нагороду за участь у міському конкурсі на кращого музичного керівника м. Києва. Паралельно з 1991 року була запрошена на роботу до експериментального проєкту з музично-естетичного виховання маленьких дітей на базі ліцею «Лідер» (за власною методикою), і цей проєкт започаткував появу у Києві численних «Шкіл раннього розвитку дитини». Водночас у ліцеї «Лідер» у початковій школі викладала дисципліну «Основи світової художньої культури».
Із 1992 року почала працювати в Національній філармонії України на посаді лектора-музикознавця. За ці роки провела тисячі лекторійних концертів на різноманітні теми у школах, ліцеях, гімназіях, технікумах, вищих навчальних закладах. Виїжджала на гастролі до міст Севастополь та Євпаторія, де представляла постановку у концертному виконанні артистів НФУ опери Дж. Верді «Травіата». Із 1995 року у Колонному залі імені М. В. Лисенка вела авторські цикли концертів (по 6 програм у кожному циклі): «Музи і музика», «Боги і звуки», «Музичні подорожі у дитинство у різні часи та країни» (1996-1997), «Пригоди жанрів» (1997-1998), «Музичні сходинки», «Це диво Музикою зветься» (2015-2016). Неодноразово співпрацювала із диригентом Ігорем Палкіним та Академічним симфонічним оркестром НФУ («Балетна музика П. Чайковського», «Картинки з виставки» М. Мусоргського); підготувала і провела кілька програм з Національним академічним духовим оркестром України та Київським камерним оркестром; джазу були присвячені програми із В. Полянським. Із піаністкою Ларисою Деордієвою кілька років поспіль тривали цикли концертів в Ірпінській музичній школі та Васильківській школі мистецтв, проведені багато сольних програм, серед яких «Вальс», «Ференц Ліст», «Бах-Бузоні», «Карнавал» Р. Шумана та ін. у Музичному салоні та концертних майданчиках м. Києва.
Серед власних авторських програм музикознавиці М. Бахуринської – «Театральні варіації», «Мандри бременських музикантів», «Дитячий фольклор», «Генії одного інструмента», «Три королі (вальс, регтайм, танго)», «Сузір’я 7 нот», «Велика вальсова родина» (всі Штрауси)» та ін.
У Музичному салоні НФУ із сезону 2020-2021 рр. започаткувала три авторські проєкти: «Метаморфози вальсу», «Музика світського салону», «Музика кіно».
Плідно співпрацює з народною артисткою України Ольгою Чубаревою у програмах «Diva» (до 100-річчя М. Каллас), «Belcanto», «Червона рута» (присвята В. Івасюку), «Cherchez la femme», «Квітка Цісик», «Solomia» (де був зафіксований рекорд О. Чубаревої у Book World Records).
Маргарита Бахуринська також має багато концертних програм з іншими артистами НФУ: сольні концерти з Юрієм Федоровим «Дзвони покинутого міста» та ін., програми «Від мадригалу до мілонги», «Танго кохання», «Манхеттен», «Les Bohemiennes», «Grand Astor», «Fly me to Moon», «Vivat, оперета!» та ін. зі співаками О. Чувпилом, К. Кондрашевською, Є. Ліпітюк, О. Табуліною, Т. Школьною, О. Шушвар, І. Карзановою, інструменталістами М. Віхляєвою, Д. Кашубою, квартетом гітаристів «Київ», Rizol Quartet, ансамблем народних інструментів «Дивограй» та ін.