Камерні ансамблі
RIZOL QUARTET
- Керівник – заслужений артист України ОЛЕГ ШИЯН перший кнопковий акордеон
- Лауреат міжнародних конкурсів В’ЯЧЕСЛАВ МОСЕЙЧУК другий кнопковий акордеон
- Лауреат міжнародних конкурсів ІВАН ХАРЧЕНКО кнопковий акордеон–баритон
- Заслужений артист України РОМАН МОЛОЧЕНКО кнопковий акордеон–контрабас

Унікальний інструментальний ансамбль – «Rizol Quartet» Національної філармонії України носить ім’я його фундатора, патріарха баянно-акордеоного мистецтва Миколи Івановича Різоля.
Цей квартет був створений ще в 1939 році великим ентузіастом музичного мистецтва Миколою Різолем. До складу квартету увійшли сестри Раїса і Марія Білецькі, Микола Різоль та Іван Журомський. За довге творче життя квартет дав тисячі концертів у різних куточках колишнього Союзу, всюди з великим успіхом репрезентуючи українське музичне мистецтво. Перший склад квартету вів активну концертну діяльність протягом 50-ти років, встановивши своєрідний мистецький рекорд творчого довголіття. Згодом І. Журомського замінив учень М. Різоля Анатолій Тихончук. Слухачі і музичні критики захоплено вітали самобутнє мистецтво квартету, висловлюючи їм найвищі епітети. У 1992 році квартет очолив учень М. Різоля – відомий музикант-віртуоз, народний артист України Сергій Грінченко. З ним у квартеті грали А. Тихончук, В’ячеслав Самофалов і Володимир Одінцов. З 1999 року до складу квартету увійшли молоді талановиті музиканти – заслужені артисти України Олег Шиян, Роман Молоченко, а з 2002 року – Ігор Саєнко. У 2016 році до складу увійшов лауреат міжнародних конкурсів Олексій Коломоєць. Із 2024 року квартет продовжує свою діяльність у складі: заслужені артисти України Олег Шиян, Роман Молоченко, а також лауреати міжнародних конкурсів В’ячеслав Мосейчук та Іван Харченко.
Квартет гідно продовжує і успішно розвиває найкращі традиції української виконавської школи, закладеної уславленим квартетом під керуванням народного артиста України, професора М. І. Різоля, збагачуючи сучасними досягненнями у виконавстві, включаючи до програм все більше творів композиторів різних епох і стилів. Поруч із світовою класикою у репертуарі квартету широко представлена сучасна європейська музика, народні та естрадні п’єси. Серед розмаїття українських класичних й сучасних творів у репертуарі ансамблю вирізняються твори Д. Бортнянського, І. Шамо, Д. Клебанова, М. Скорика, В. Зубицького, В. Польової, М. Різоля, А. Білошицького, В. Раду, А. Сташевського, В. Власова, аранжування й обробки класичних і сучасних творів західноєвропейських і українських композиторів для складу квартету М. Різоля, С. Грінченка, В. Самофалова, А. Гіркого, І. Саєнка, В. Козицького, В. Титаренка та ін.
Унікальність і винятковість ансамблю підкреслюється також інструментами, на яких грають музиканти. Поруч із відомими, традиційними концертними акордеонами слухачі мають змогу почути і побачити спеціально виготовлені для квартету акордеон-баритон і акордеон-контрабас, рідкісні за своїм тембром акордеон-гобой і акордеон-кларнет.
Квартет Різоль Національної філармонії України – лауреат І премії Міжнародного конкурсу „Citta di Castelfidardo” в Італії (1999, м. Кастельфідардо, Італія), лауреат V премії Міжнародного конкурсу „Astor Piazzolla” (1999).
Серед програм ансамблю – «“Пори року” Вівальді, П’яццолла», «Відомий і невідомий Вівальді», «Бах–П’яццолла», «Only BACH_Тільки БАХ», «Гранд Астор», «“Made in Ukraine” (Зроблено в Україні)», «Моцарт&Штраус», «Навколо світу за 80 хвилин», «RIZOL Quartet – 85!», “Virtuoso” та ін.
Квартет неодноразово брав участь у всеукраїнських та міжнародних музичних фестивалях. Також веде просвітницьку діяльність у напрямку музично-естетичного виховання учнівської та студентської молоді навчальних закладів м. Києва, пропагуючи класичне та сучасне музичне мистецтво.
Фахівці й преса відзначають високий професійний рівень колективу, його самобутній стиль, витончену ансамблеву гру та артистизм.
Гастролював у Німеччині, Австрії, Чехії, Польщі, Італії, Сербії, Швейцарії, Південній Кореї.
Ансамбль має записи на компакт–диску: “The Four Seasons. Vivaldi. Piazzolla” (2024, студія звукозапису «Орел») і шведському стримінговому сервісі потокового аудіо «Спотіфай» (“Spotify”).