Концертмейстери
Анна ПОЛІЩУК
Заслужена артистка України
Анна ПОЛІЩУК
Заслужена артистка УкраїниЗаслужена артистка України, відома українська піаністка, педагог, концертмейстер.
Навчатися грі на фортепіано розпочала у ранньому дитинстві. Найкращі викладачі Києва залучали А. Поліщук на відкриті майстер-класи як дитину-вундеркінда. У віці 6 років була запрошена до Польщі із сольними виступами, програми яких складалися з творів В. А. Моцарта, Л. Бетховена, Ф. Шопена.
Закінчила Київську спеціальну музичну школу-інтернат імені М. В. Лисенка (1999, клас фортепіано Д. Р. Юделевича, І. О. Ліпатової). Під-час навчання брала участь у численних концертах на сценах Києва та інших міст України, гастролювала Польщею, Чехією і Словаччиною. За період 1988–1999 років стала лауреатом і дипломантом 6 міжнародних і всеукраїнських конкурсів й фестивалів: Міського конкурсу музичних шкіл (1988, I премія), V міського конкурсу для дітей мистецтва (1990, I премія), «Фестивалю різних поколінь» (1995), Відкритого всеросійського конкурсу інструментальних та камерних ансамблів імені М. П. Мазура (1997, I премія, м. Санкт-Петербург), Міжнародного конкурсу виконавців імені П. Лантьє (1998, диплом, м. Париж, Франція), Міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI століття» (1999, диплом, м. Ворзель).
Вищу музичну освіту здобула у Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського (2005, клас фортепіано професора В. М. Воробйова), асистентурі-стажуванні й аспірантурі Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (2013, клас фортепіано професора А. П. Лисоконя). Протягом навчання в академії брала участь у концертах класу В. Воробйова, мала постійні сольні виступи, виступала в складі камерних ансамблів, як концертмейстер із провідними українськими вокалістами. Завоювала І премію Міжнародного конкурсу пам'яті Глена Гульда (2002, м. Острі, Італія), пройшла майстер-класи професора Володимира Віардо: “Masters De Pontlevoy” (2004, Франція), “Nancy Music Festival” (2005, Франція).
З 2000 року А. Поліщук працює на посаді концертмейстера в класах відомих диригентів: В. Здоренка, А. Власенка, В. Сіренка та на посаді викладача кафедри концертмейстерства фортепіанного факультету в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського.
З 2004 року – на посаді концертмейстера вокальної кафедри НМАУ імені П. І. Чайковського (оперна студія та камерний спів). Під-час роботи в оперній студії працювала в оперному класі академії та з режисерами оперних вистав. За її участі були поставлені такі вистави: «Чарівна флейта» В. А. Моцарта, «Засватана–невінчана» І. Поклада, «Украдене щастя» Ю. Мейтуса, «Алєко» С. Рахманінова та інші.
Упродовж 1998–2022 років працювала на посаді концертмейстера кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.
У 2004–2023 роках працювала на посаді концертмейстера в Київському національному академічному театрі оперети. Була автором і виконавицею численних музичних проєктів, серед яких: проєкт присвячений 200-річчю від дня народження Ф. Шопена (2010); сольний проєкт, присвячений Міжнародному Дню музики «В кожній музиці Бах, в кожному із нас Бог…» (2011); М. Равель. Концерт для фортепіано з оркестром G–Dur, M. 83, оркестр Київського національного академічного театру оперети, диригент Д. Морозов (2012); Л. Бетховен. Концерт № 3 для фортепіано з оркестром c–moll, op. 37, оркестр Київського національного академічного театру оперети, диригент С. Дідок (2013); вистава для балету та рояля “Моцарт Underground”, Київський національний академічний театр оперети (2015).
У 2019–2020 роках працювала концертмейстером у вокальній студії народної артистки України, солістки Національної опери України імені Т. Г. Шевченка В. Любимової.
За період 2009–2019 років здобула звання лауреата й дипломанта 10 міжнародних конкурсів: диплом кращого концертмейстера на Міжнародному вокальному конкурсі «Алчевськ-Дебют» (2009, м. Харків, Україна), І премії V Міжнародного конкурсу-фестивалю «Золотий зорепад» (2013, м. Дніпропетровськ, Україна), ІІ премії Міжнародного музичного конкурсу “Pietro Argento” (2014, Італія), ІІІ премії ІІ Міжнародного конкурсу піаністів в Карловаці (2015, Хорватія), ІІІ премії Фестивалю-конкурсу музичного мистецтва «Харківські асамблеї» (2016), ІІІ премії XIX Міжнародного конкурсу піаністів імені Ф. Шопена в Азії (2018, м. Токіо, Японія), Спеціальної відзнаки Міжнародного фортепіанного конкурсу асоціації педагогів (2018, Сербія), ІІ премії Міжнародного конкурсу піаністів в (2018, м. Карловаці, Хорватія), Спеціальний приз IV Міжнародного камерної музики італійських композиторів на тексти італійських поетів XVIII–XX ст. імені Ельзи Респігі (2018, м. Верона, Італія), І премії VII Міжнародного музичного конкурсу імені Д. Бортнянського (2019, м. Київ, Україна).
А. Поліщук відома також своєю діяльністю запрошеного коуча і концертмейстера: в українсько-німецькому проєкті – постановці опери «Дон-Жуан» В. А. Моцарта (2018, м. Сєвєродонецьк, Украина), диригент Р. Енгелін (2018, Грацька опера, Австрія); концертмейстера на Байройтському фестивалі для постановки опери «Прометей» К. Орфа, диригент Р. Енгелін (2020, Німеччина); коуч та піаністка у постановці сучасної опери «Дике полювання короля Стаха» О. Подгайської, диригент В. Алексейонок. Постановка посіла третє місце в топ-10 постановок Великої Британії (2023); концертмейстер відкритих прослуховувань на «Opera Europe» та агенства «Tact», що проходять в м. Києві та в різних містах Європи.
У 2020 році отримала почесне звання «Заслужена артистка України».
Від 2021 року – концертмейстер Національної філармонії України.
Від 2024 року – концертмейстер Національної опери України імені Т. Г. Шевченка.
Як сольна виконавиця А. Поліщук виступає в Україні, Європі, Америці, зокрема – у 2017 році виконала Концерт № 20 для клавіру з оркестром d–moll, KV 466 В. А. Моцарта із Національним симфонічним оркестром Мексики під керуванням Е. Батіза у містах Толука і Мехіко (Мексика); у 2018 році – Концерт для клавіру з оркестром D–Dur Т. Джордані із Національним ансамблем солістів «Київська камерата» під керуванням В. Матюхіна у Національній філармонії України. Репертуар піаністки складають твори всіх епох і жанрів. Надзвичайно велику увагу в репертуарному виборі складають твори українських композиторів – як класиків, так і сучасників, які виконуються вперше.
Виступає із оперними співаками світового рівня – О. Безсмертною, Т. Калінкіною, С. Чахоян, А. Швачкою, О. Крамарєвою, О. Фомічовою, С. Ковніром, І. Борком, С. Андрощуком, Д. Іванченком, А. Бондаренком; відомими виконавцями – І. Тютюнніковим, І. Сухарєвою, А. Зінченко, В. Стефанко, С. Вакуленком, І. Ушаньовою-Рудько, К. Левицькою, І. Чепченко, А. Сухановим; провідними артистами Національної філармонії України – А. Паламаренком, Н. Агєєвою-Швед, Є. Ліпітюк, К. Кондрашевською, І. Карзановою, Т. Школьною, О. Шушвар, Р. Смоляром, С. Бортником, Ю. Шутком, Д. Коваль, Н. Насікан, О. Хмель та ін.
Член журі міжнародних і всеукраїнських музичних конкурсів.
Анастасія БИКА

Анастасія БИКА
Народилася в місті Комсомольське Донецької області. Музикою почала займатися з п’яти років, навчалася у класі Тетяни Захарчук. Вже з раннього віку брала участь у конкурсах і виступала з оркестром.
У 15 років продовжила освіту в Харківській спеціалізованій музичній школі-інтернаті у класі Наталії Авраменко, а з 2014 року навчалася у Харківському національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського у класі Анни Сагалової. Під час навчання більше зосередилася на камерному виконавстві та концертмейстерській роботі, виступала у складі ансамблів, брала участь у конкурсах як у складі тріо, так і як акомпаніатор.
З 2022 року працювала в Харкові концертмейстером у Дитячій музичній школі № 13 імені М. Т. Коляди, Харківському музичному фаховому коледжу імені Б. М. Лятошинського та Харківському палаці дитячої та юнацької творчості. Після переїзду через повномасштабну війну у 2022 році до Києва успішно пройшла конкурс до Національної філармонії України. Співпрацює з видатними музикантами, виступає на сценах філармоній та великих залів у інших містах, зокрема з Юрієм Шутко (флейта) – Львів, Луцьк, Дніпро.
Має досвід роботи як солістка, ансамблістка та концертмейстер, спеціалізується на камерному музикуванні.
Денис КАШУБА
доктор філософії
Денис КАШУБА
доктор філософіїЗакінчив з відзнаками Дніпродзержинське обласне музичне училище (2012, клас викладача Н. Ю. Рудковської) і Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського (2018, клас фортепіано народної артистки України, професора, кандидата мистецтвознавства Т. Б. Вєркіної, клас концертмейстерської майстерності – заслуженого діяча мистецтв України, професора Є. С. Нікітської). Упродовж 2012–2018 років навчався в аспірантурі ХНУМ імені І. П. Котляревського (науковий керівник кандидат мистецтвознавства, доцент І. Л. Іванова).
За роки навчання став лауреатом всеукраїнських і міжнародних конкурсів: Гра-прі VIII Міжнародного конкурсу концертмейстерів «Амадей» (Харків), лауреат II премії Другого відкритого фестивалю-конкурсу музичного мистецтва «Харківські асамблеї», диплом кращого концертмейстера III Міжнародного конкурсу «Харківські асамблеї». Був постійним учасником Міжнародного фестивалю класичної музики «Харківські асамблеї».
Виступав з симфонічними оркестрами: Академічним симфонічним оркестром Харківської обласної філармонії, Молодіжним академічний симфонічний оркестром (МАСО) «Слобожанський», Студентським симфонічним оркестром ХНУМ імені І. П. Котляревського.
Брав участь у майстер-класах видатних піаністів: Вольфганга Манца (Німеччина), Дмитра Башкірова (Іспанія), Дмитра Алексєєва (Велика Британія), Сергія Едельмана (Бельгія), Павла Гілілова (Німеччина); у майстер-класах ClaviCologne (2019, Гамбург, Німеччина). Як концертмейстер – у майстер-класах: Елізабет Шютцер (Німеччина), Крістіана Хільца, Ріхарда Реша (Німеччина), диригентів Ярослава Шемета (Україна-Польща) та Челсо Антуньєса (Бразилія-Німеччина).
Має багаторічний досвід співпраці зі співаками та інструменталістами. Неодноразово виступав з солістами оперного театру. Співпрацював з ХНАТОБ імені М. Лисенка в якості концертмейстера.
У 2013–2018 роках працював на посаді концертмейстера кафедри оркестрових духових інструментів та оперно-симфонічного диригування Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського (в класі диригентів професорів А. В. Калабухіна та Ю. В. Янко). За сумісництвом працював концертмейстером кафедри сольного співу та оперної підготовки. З 2018-го – на посаді викладача кафедри концертмейстерської майстерності ХНУМ імені І. П. Котляревського, а у 2020–2023 роках – на посаді концертмейстера Харківського державного музичного ліцею.
У 2016 році став стипендіатом Вагнерівського товариства (Байройт, Німеччина), отримав стипендію Ротарі-клубів (Харків, Україна).
У 2020 році був запрошений як концертмейстер на постановку двох камерних опер (ХНАТОБ імені М. В. Лисенка), в рамках проєкту «Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА / Перша Українська Музично-Театральна Резиденція».
У 2021 році отримав стипендію Президента України для молодих митців.
У 2023 році отримав науковий ступінь доктора філософії (тема дисертації: «Діалог у фортепіанних концертах Й. Брамса: композиторський і виконавський аспекти»). Має наукові публікації.
Упродовж 2022–2023 років – старший викладач і провідний концертмейстер Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського.
Від 2023 року працює на посаді концертмейстера Національної філармонії України.
Володимир КНОРОЗОК

Володимир КНОРОЗОК
Вихованець київської піаністичної школи. Народився в музично-творчій родині. Мати – Любов Кнорозок, відома українська співачка (мецо-сопрано). Закінчив Київське державне музичне училище імені Р. М. Глієра (клас О. Орлової) та Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського (клас професора І. Рябова) і аспірантуру (клас Р. Голубєвої та Н. Козіної).
Концертмейстер Національної філармонії України з 1981 року.
Виступав з концертами у Франції, Польщі, Великій Британії, Фінляндії, Литві, Латвії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Туркменістані, Узбекистані, Киргизії, Казахстані.
Володимир Кнорозок брав участь у різноманітних музичних фестивалях: «Контрасти» (Львів), «Прем‘єри сезону», «Музика молодих», «Київ Музик Фест» (Київ), “Dimensions” (Лондон). Як концертмейстер працював на міжнародних вокальних конкурсах у Франції, Великій Британії та Україні, а також на фестивалях української музичної культури в Парижі, Тбілісі, Єревані, Ташкенті.
З 1984 року працював з Валерієм Буймістером (зокрема, підготував із ним концерт на здобуття співаком Шевченківської премії 2000 року).
Вперше в Україні в ансамблі з В. Буймістером були виконані вокальні твори Ю. Мейтуса, Ю. Шевченка, В. Шумейка, Я. Верещагіна, М. Скорика; зі скрипалем Д. Ткаченком – твори Є. Станковича, зі співаком Р. Страховим – Ю. Іщенка. За його участі було записано понад 50 творів сучасної та класичної української і світової музики, музичні фільми на радіо та телебаченні.
Серед інших солістів, з якими виступав піаніст, – Любов Кнорозок, Ольга Басистюк, Наталія Дацько, Стефанія Довгань, Василь Савенко, Каріна Кондрашевська, Ольга Чубарева та інші. Також він грав численні концерти з Володимиром Бесфамільновим (кнопковий акордеон), Остапом Шутком (скрипка), Мирославою Сіренко (флейта), Артемом Полуденним (віолончель), Андрієм Остапенком (гітара) та багатьма іншими.
Основні музичні вподобання – бароко, класицизм, українська музика від XIX століття і до сьогодення. Пропагує вокальну творчість М. Лисенка, Б. Лятошинського, солоспіви Г. Майбороди, Ю. Рожавської, М. Дремлюги, Б. Фільц, І. Кириліної, Я. Верещагіна, Ю. Іщенка.
Автор концертних програм у Національній філармонії України, а також спільних проєктів із багатьма відомими виконавцями та молодими музикантами.